Serdar Ortaç Fun Club Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > SOR CLUB » GENEL > BASIN > Röportajlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ayşe Özyılmazel Serdar Ortaç Röportaj

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Guest Group
Guest Group

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 88
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Admin3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ayşe Özyılmazel Serdar Ortaç Röportaj
    Gönderim Zamanı: 11 Oct 2009 Saat 11:18am

O, hem aglatip hem oynatiyor. Tutulan sarkilari içinse formülü basit: "Her sey sözlerde gizli, kafiyeler de önemli. 'Kahveye gittim, çay içtim, politikadan konustum, eve gittim uyudum,' diye sarki yazarsan 100 bin, 'Kahveye gittim çay içtim, bir kiz gördüm bayildim,' yazarsan 300 bin satiyor"

15 senedir Türkiye'yi oynatan adam, Türkiye'yi aglatan adam. Sanatçilarin kariyerini parlatan adam. Harbiye Açikhava konserinde kapis kapis biletleri tükendigi için konser günü bir günden üç güne çikan adam. O, hiç süphesiz Türk halkinin sifresini çözmüs adam. Serdar Ortaç. Yillardir yaptigi müzikle milyonlari pesinden sürüklemis, sayisiz hit yazmis ve ayni zamanda bir kesim tarafindan müzigi 'ucuz' olarak degerlendirilmis, bir popüler kültür markasi. Serdar Ortaç, sarkilarini nasil yazdigini, asktan beklentisini ve müzige bakis açisini anlatiyor.

- Ben size pop müzigin krali diyorum. Siz ne diyeceksiniz?
- Eger böyle düsünüyorsan gurur duyarim, onurlanirim. Fakat benim kendimi analiz etmem yanlis olur.

- Siz Serdar Ortaç'i disaridan nasil görüyorsunuz?
- Gülmeyi seven ama unutmus bir millete iki tebessüm ettirebilen, nehir akarken o nehirde saglam yüzebilen bir popüler kültür adamiyim. Ancak hiçbir popülerlik bir ömür sürmez. Çok zorlu bir yoldan geldim ben, çok çok uzun bir maraton kostum. 15-16 yil sonra buralara gelebildim. Babamin çok güzel bir lafi vardir: Merdivenleri çikarken gördügün herkese selam ver, inerken onlar da sana selam verecek...

YÜZDE 100 MUTLU BIR ADAM DEGILIM
- Siz bunu gerçekten basarabildiginize inaniyor musunuz?
- Eh! Mecburum tabii. 15 sene geçti. Gördügüm herkese, bana emek veren, benim için çaba harcamis herkese, ekibime, aileme, dostlarima iyi davrandim. Çünkü hayat borsa gibi, çikiyorsun, iniyorsun. Biliyorum, 10 sene sonra birilerine ihtiyaç duyacak hale gelecegim.

- 10 sene sonra zirvede olamayacaginizi mi düsünüyorsunuz?
- Insan hayati böyle. Çocuk büyüyene kadar aileye ihtiyaci olur, sonra kendi kanatlariyla uçar, sonra yaslilik sinirina geldiginde yine birilerine ihtiyaci olur.

- Babanizdan aldiginiz ve hep kulaginiza küpe ettiginiz en önemli ögüt nedir?
- Annem ve babam beni iyi yetistirdiler. Yasadigim hayat ve çevre çok zor. Onlardan aldigim ögütleri yüzde 100 hayatima yansitamamis olabilirim ancak yeterince tecrübe kazandigima inaniyorum. Üç tane unutmadigim ögüt: Insanlara saygili olmak, sabirli olmak ve akilli olmak.

- Mutlu bir adam misiniz?
- Mutluluk bir kar ya da yagmur damlasi gibi. Düsüyor, eriyor ve yok oluyor. Kimse hayat boyunca mutlu olamaz. 24 saatin her saniyesinde mutlu olamazsin. Ben de yüzde 100 mutlu degilim, halime sükrediyorum.

- Kaç tane hitiniz var?
- Valla tam rakami bilemiyorum, 100'den fazla disari verdigim sarki var. Kendiminkileri de sayarsak 500'e yakin sarki yaptim. Ilk çikan hitlerim Sibel Can Padisah ve Kanasin, Hülya Avsar Aradin Mi?, Fulden Uras Kaç Kere Sever Insan, Muazzez Abaci Cesaretim Var, Bu Aksam Hüzünleri Evde Biraktim, Bengü Korkma Kalbim, Gezegen... Bugün Iki Melek, Ajda Pekkan Resim. Bir de benimkileri ekleyin, çok var.

BÜTÜN UYAK SÖZLÜKLERINI EZBERE BILIRIM
- Bir Serdar Ortaç sarkisi hayat da kurtarabilir diyorsunuz yani...
- Aynen öyle.

- Peki Türkiye'yi ele geçiren bu sarkilar nasil yaziliyor?
- Sarki yazmanin bir tarifi yok. Havadaki toz taneleri gibi, çiktigi zaman içine giriyor. Eger formül varsa sözlerde geçerli. Türk milletinin müzigi muhtesem bir deniz, ozanlarimizin tasvirlerinden içimde kalan kirintilar belki yardim ediyordur bana.

- Söz yazarken nelere dikkat ediyorsunuz?
- Eger sahsiyet diyorsan belki üçüncü misrada 'haysiyet' diyeceksin. Belki üçüncü misrada kullandigin 'haysiyet'i 18. misrada 'eziyet' olarak göndereceksin. Yani eger yürege bir siringa bir damla yolladiysan onu sarkinin baska bir yerinde bir daha hatirlatmalisin. Uyaklara dikkat etmelisin, kafiyeler çok önemli. Ben Türkiye'de bugüne kadar yazilmis bütün uyak sözlüklerini ezbere bilirim. Hafizam çok kuvvetlidir. Türk Siiri Antolojisi'nden tutun bilmem ne tarihinde yazilmis Deyimler Sözlügü'nün 32. sayfasinin 22. satirini sor söylerim, o kadar çok okurum. Bence bunlarin yardimi var.

Neden sizin sarkilariniz hep ask üzerine?
- Türk milletinin duygusalligi had safhada... Bir de huzursuz ve zor yasayan ülkenin insanlari mutlu olmak için ask sarkilari dinlerler. Çünkü haberlerimiz bombalarla, ölümlerle dolu. Onlari sarkida hatirlamak istemeyiz. Yani "Kahveye gittim, çay içtim, politikadan konustum, eve gittim uyudum," diye sarki yazarsan 100 bin. "Kahveye gittim çay içtim, bir kiz gördüm bayildim," yazarsan 300 bin satiyor. Oraya o kadini koymak zorundasin. Aska da cinsellige de aç oldugumuz için bu ise yariyor.

- Türk halki müzikten ne bekler sizce?
- 15 senemi bu iste geçirirken, yedi sene önceye gittigim zaman hep kizardim; bir millet neden kendi müzigini sevmez de, baska toplumlarin anlamsiz makam ve melodileri üstüne hayatlarini insa etmeye çalisir? Mesela neden bir Azeri sarkiyi dinlerken duygulanmaz da, iki tane elektrogitardan ses bulmaya çalisir, neden yabancilara özenir diye düsünürdüm. Ben bu yolda yürürken hakir görünmeyi göze aldim.

- Sizin müziginize ucuz müzik dendi...
- Insanlar müzigime ucuz, bakkal damgasini yapistirdiklarinda ben kendi kendimi çok sorguladim, "Neden kendi müzigimizi reddediyoruz," diye. Kendisini sevmeyen millet sürünmeye mahkûmdur. "Bizim makamlarimiz bunlar, bu suda yüzelim," dedim. "Yok" dediler, "Bu müzik Ikitelli'nin" müzigi. Dedim: "Etiler'de yasayanin DNA'sinda Türklük yok mu?" Kabul etmediler, buyurun sene 2009, o insanlar Ajda Pekkan'la Resim'de dans etmeye basladi. Bütün bu mücadelemin karsiligini aldim. Tabii bunda hükümetin de faydasi var.

- Siz ne yazarsaniz tutar mi?
- Herkesin daha az begenilen sarkilari vardir. Her sarkinin her kesime hitap etmesini bekleyemem ama benim disari verdigim her sarki begenildi. Sansliyim galiba.

Kadinimin kulu kölesi olmak istiyorum

16.08.2009
- Hayatinizin kadini nasil bir kadin?
- Iste çerçeveye degil resme bakan kadin. Içindekini gören kadin. Oturdugum evde Serdar Ortaç olmak istemiyorum. Kadinimin da beni Serdar Ortaç olarak görmesini istemiyorum. Kadinim beni Ortaç olarak görürse bana hazirladigi yemekte sevgi olmaz. Yapayliktan uzaklasamayiz. Hayatimda Serdar Ortaç mesafesi istemiyorum. Kulu kölesi olmak istiyorum. Ayaklarina kapanmak, öpüp oksamak, ona servis yapmak, ondan sevgi dilenmek istiyorum. Beni buna mecbur birakacak bir kadin istiyorum. Oturdugum koltukta sahnedeki gibi oturmak istemiyorum. Bunu tasiyabilecek 20'li yaslarda bir kiz yok.

- Askta umudunuzu kaybetmis gibisiniz...
- Benim trenim galiba kaçmak üzere ama pisman degilim. Hayatimda 39 senemi 39 kisilikle yasadim. Allah, "Her seyi sana bir anda vermem," demis, "bu yetenegi verdim, gerisi sana ait," demis. Ben 25'lerde çöplükte dolasmisim, 30'larda kanalizasyona girmisim, 35'te yavas yavas yesillige çiktim, simdi meyve bahçesindeyim.

Kötü sesi olmayan herkes benden sarki alabilir

16.08.2009
- Ilk sarkilarinizi yaptiginiz dönemden aklinizda ne kaldi?
- 1994'te Karabiberim'i yapmadan önce kapi kapi dolasip sarkilarimi dinletiyordum. Ilk bestemi Coskun Sabah'a vermistim. Sarki söylemek aklima gelmiyordu. Hakir görülmedim ama çok da ciddiye alinmamistim. Ama ben kendi kendimi ciddiye aldigim için bugün buradayim. Kimsenin lafini dinlemeden devam ettim.

- Türkiye'nin yillardir süper stari olan Ajda Pekkan bu yaz sizin sarkinizla çikti. Ajda Pekkan'dan sarkinizi duymak nasil bir duygu?
- Ajda Pekkan'in sesinden sarkimi dinlemek mükemmel bir duygu, çok gururlaniyorum. Ben onun sarkilarina yillarca alkis tutmusken yillar sonra meslegimin zirvesinde benim sarkimi söylemesi basima gelebilecek en güzel sey bence. Çok mutluyum.

- Sizden sarki alabilmenin sirri nedir? Kimler Serdar Ortaç sarkisi okuyabilir?
- Tahammül edilemeyecek kadar kötü sesi olmayan herkes benden sarki alabilir. Sarki yazmak bence çok kutsal bir is. Yaratan bizleri yaratti, biz de sarki yaratiyoruz. Yaratmanin agirligi o kadar büyük ki parayla ölçülemez. Geçen gün Hülya Avsar'la karsilastim "En son size sarki verdigimden beri yedi sene geçti, bir sarki vermek istiyorum, okur musunuz?" dedim. Bu islerin parayla satin alacak tarafi yok! Tip da öyle bir sey. Hayat kurtarmanin da parayla ilgisi yok! O yüzden herkese sarki verebilirim.

Hayatimin kadinini su eve getiremedim

16.08.2009
- Bana Serdar Ortaç durmadan sarki yaziyor gibi geliyor. Sizin hiç ilham perileriniz kaçmaz mi?
- Ben zevki sefayi seven bir adam degilim. Ben günümün yüzde 70'ini çalismaya ayiririm, gerisinde de uyurum zaten. Çalismayi çok seviyorum. Ilham durumu da Allah'la benim aramda.

- Resim'i nasil yazdiniz?
- Sarkilarimin genelinde bir ask mutsuzlugu var, çünkü kendi hayatimda da ask mutsuzlugu var. 39 yasina girdim hâlâ hayatimin kadinini su eve getiremedim.

- Bir kiz arkadasiniz var zaten...
- Insanlarin kiz arkadasi olabilir, iliskileri olabilir. Bu eve girecek kadin hâlâ bulunamadi.

- Size saygi duyulmadigini düsünüyor musunuz? Açikhava konseriniz bir günden üç güne çikti, kiyametler kopuyor, sarkilarinizla kulüpler ayaga kalkiyor fakat bunu dile getirmeye kimse yanasmiyor...
- Saygi zamanla kazanilacak bir sey. Ben bunu gençligime veriyorum. Simdilerde daha saygi duyuldugumu düsünüyorum. Kimse beni sevmeye mecbur degil. Ben kimsenin beni sevmesini istemiyorum ki. Kimseden saygi da beklemiyorum. Söyle düsmanlara mutlu olsunlar, bana vuracagina güçlü olsunlar. Iki iltifat daha alsam Serdar Ortaçççççç olmam! Onlar kendi elestirilerinin altinda eziliyorlar zaten. Beni sevme zorunluluklari olmadigi gibi karalama zorunluluklari da yok. Hiçbir sey yapmasalar daha iyi olur bence. Bazi basin organlari bana iki satir sekerli söz yazmazlar.

- Peki siz ne diyorsunuz?
- Ömürleri boyunca sarkilarim onlari yakalayacak, bence kaçmasinlar, yaklassinlar!

- Bu yazin hit sarkisi yok deniyor, sizce?
- Simdi eger Mercedes'e binmeseydik Renault'nun çok iyi bir araba oldugunu düsünebilirdik. Insanlar daha iyisini bildikleri için vasatlardan zevk almiyorlar. Artik insanlari tatmin etmek çok zor. Çok çalisilmali, iyi is yapilmali.

ONLAR DISARIDA AMA FARKINDA DEGILLER
- Bu yaz en sevdiginiz üç sarki?
- Sila- Sevismeden Uyumayalim Yalin- Ah Be Kardesim Ajda Pekkan- Resim

Düzenleyen Admin3 - 13 Oct 2009 Saat 1:54pm
Yukarı Dön
aynur Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member
Simge

Gönderilenler: 1255
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı aynur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oct 2009 Saat 1:45pm
çok güzel röportaj olmus gerçekten
son nefesime kadar:SERDAR ORTAÇ
Yukarı Dön
yazzyagmuruu Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member

Özel Üye

Gönderilenler: 1087
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı yazzyagmuruu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oct 2009 Saat 7:38pm
süperrrClap
SeNiN AşKınA ÜYeYİm..

NeFes ALdIğIM SüRe SeNinLeYim
ORTAC'M...

**yazyagmurumm**
Yukarı Dön
serdar-ebru Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member
Simge

Gönderilenler: 612
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı serdar-ebru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nov 2009 Saat 7:36pm
Çok güzel bi söylesi olmus...

Paylasim için tskler:)
Yukarı Dön
Hircin qiz Açılır Kutu Gör
Groupie
Groupie
Simge

Gönderilenler: 77
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Hircin qiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Jan 2010 Saat 9:52pm
Coq qüsel bi röportaj olmus
paylasim adina teseqqürler =)
Sewmeyi bilmiyorsan sewilmeyi beqleme...
Yukarı Dön
beyyar Açılır Kutu Gör
Groupie
Groupie
Simge

Gönderilenler: 68
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı beyyar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Feb 2010 Saat 5:34pm
çok tesekkürler çok güzel bir röportaj olmus
Yukarı Dön
nazli06 Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member
Simge

Gönderilenler: 234
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nazli06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Feb 2010 Saat 10:28am
nede güzel anlatamis en basta ayse hanim :) offf serdarim yaa farki bu iste tesekkürler
Hayat Beni Neden Yoruyosunn Madem Çok Günah Oyunu Sen Bozuyosunnnn
Yukarı Dön
Hircin qiz Açılır Kutu Gör
Groupie
Groupie
Simge

Gönderilenler: 77
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Hircin qiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Feb 2010 Saat 11:03am
Coq qüsel bi röportaj olmus
paylasim adina teseqqürler (=
Sewmeyi bilmiyorsan sewilmeyi beqleme...
Yukarı Dön
prenses12 Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member
Simge

Gönderilenler: 152
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı prenses12 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Feb 2010 Saat 12:28pm
süper röpörtajjj
Yukarı Dön
sevil_18 Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sevil_18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Feb 2010 Saat 3:09pm
HARIKA YA :))
Yukarı Dön
aysem Açılır Kutu Gör
Groupie
Groupie
Simge

Gönderilenler: 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı aysem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Feb 2010 Saat 4:36pm
canimin içi yhaaa ne güzel cewaplar veermis öle çok gzl bi röportaj çok keyifle okudum:)tskler paylasim için:)
Yukarı Dön
mehtabonline Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member

Gönderilenler: 115
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı mehtabonline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 May 2010 Saat 11:05pm
Orjinalini yazan: Admin3

-16.08.2009
- Hayatinizin kadini nasil bir kadin?
- Iste çerçeveye degil resme bakan kadin. Içindekini gören kadin. Oturdugum evde Serdar Ortaç olmak istemiyorum. Kadinimin da beni Serdar Ortaç olarak görmesini istemiyorum. Kadinim beni Ortaç olarak görürse bana hazirladigi yemekte sevgi olmaz. Yapayliktan uzaklasamayiz. Hayatimda Serdar Ortaç mesafesi istemiyorum. Kulu kölesi olmak istiyorum. Ayaklarina kapanmak, öpüp oksamak, ona servis yapmak, ondan sevgi dilenmek istiyorum. Beni buna mecbur birakacak bir kadin istiyorum. Oturdugum koltukta sahnedeki gibi oturmak istemiyorum. Bunu tasiyabilecek 20'li yaslarda bir kiz yok. -

Sözlerinde sakli olanlar sanki yasanmis gibi...
Ya böyle olmaz ise! Sence kapilari kapatmadan önce son bir kez daha  durup düsünmek gerekir mi?

Yukarı Dön
~pianocu~ Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ~pianocu~ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2010 Saat 5:44pm
SERDAR HEQIQETENDE COX MENALI SOZLERLE DANISIR.AZI BU SOZLERI 10 DEFE DALA-QABAQA VERIB OXUMUSAM. 
Gozlerim ondan baska gormuyor,Tanrim!Onu alma yanimdan onsuz olmuyor,Tanrim!
Yukarı Dön
GÜÜÜLLLL Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı GÜÜÜLLLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Jun 2010 Saat 6:46pm
çokkk güzel bir röportaj:) Mutlu olursun insallah aradigin kadini ben degilsem bile bulursun....
Yukarı Dön
SERDAR NERGIZ Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member
Simge

Gönderilenler: 1736
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SERDAR NERGIZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Jun 2010 Saat 8:05pm
YA VARSA YA O 20;LI YASLARDAKI KADIN BEN OLURSAM ?AMA HEPSI 1 HAYEL OLMASA NE GUZEL OLURDUUnhappy

OLENE KADAR SERDAR ORTAC.
Yukarı Dön
SelinAy Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SelinAy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Jun 2010 Saat 3:47pm
Harika ve cok icten bir roportaj olmus...Ask yolun acik olsun ve ask mutsuzlugun mutluluga donussun... yuregine saglik...
Collerde Su Gibi Ozledim Seni..!
Yukarı Dön
(melek)gül Açılır Kutu Gör
Groupie
Groupie
Simge

Gönderilenler: 88
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı (melek)gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Jun 2010 Saat 5:32pm
Bizim bir sözümüz vardir "meyve veren agaç taslanir" SERDAR'in da bu elestirileri almasi normal ;çalisiyor emek harciyor ve güzel sayler orataya çikariyor...
Çünkü insan yasadigi sürece bir seyler ögrenir ve hep daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahiptir,olumlu elestirileri dikkate alirken olumsuz elestirileride göz ardi etmemek lazim...böylelikle daha iyisi için çabalariz
olmak yada olmamak bütün mesele bu
Yukarı Dön
selcukankara Açılır Kutu Gör
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı selcukankara Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Jun 2010 Saat 1:37am
bu röportaj yapilmadan önce mikrop sarkisi yazilmis,  :) Çünkü , serdar diyorki röportajda, ''Eger sahsiyet diyorsan belki üçüncü misrada 'haysiyet' diyeceksin. Belki üçüncü misrada kullandigin 'haysiyet'i 18. misrada 'eziyet' olarak göndereceksin.'' mikrop sarkisini hatirlarsaniz, ''zavalli degil haysiyet olani, Içinde yüce sahsiyet olani'' .. :)
Yukarı Dön
esra elif 42 Açılır Kutu Gör
Groupie
Groupie
Simge

Gönderilenler: 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı esra elif 42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Jun 2010 Saat 10:22pm

çok uzun bir yoldan geldin buralara bu basariyi sonuna kadar hak ettin birde hayatinin kadinini bulursan tamam kendi ailen gibi bir aile kurmak istiyorsun babanin annene asik olmasi gibi allah sana annen gibi güzel gerçek bir anadolu kadini nasip etsin"istanbulda ki çakma kadinlar yapma bebeklerden degil" senin gibi ailesine düskün bir de erkek evlat allah yolunu açik etsinHasta

Yukarı Dön
ledi15 Açılır Kutu Gör
Senior Member
Senior Member
Simge

Gönderilenler: 837
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ledi15 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nov 2010 Saat 10:02am
SUPER SERDAR FARKI ISTE
BEN COOOK SEVDIM GOZ BEBEGIM,HERNE YASADIYSAN FARK ETMEZ,SIKILIRSAN KAC GEL YANIMA BENDEN SANA ZARAR GELMEZ................
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2009 Web Wiz